This is alternative content.

RELACJA z turnieju nr 1/3
Dodane przez: admin (2019-01-09 14:15) | Zmodyfikowane przez: admin (2019-01-10 14:45:08)

RELACJA
z turnieju nr 1/3
XV Edycji Grand Prix Wilkołaza w Warcabach Stupolowych

W sobotę, 5 stycznia 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Wilkołazie rozegrano pierwszy turniej w ramach XV Edycji Grand Prix Wilkołaza w Warcabach Stupolowych.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał, w imieniu wójta gminy Wilkołaz Pawła Głąba, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkołazie Karol Nagajek.
Bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 9 grudnia 2018 roku prezesa klubu sportowego Hetman Lublin Michała Czarskiego, który zagrał aż w 63 turniejach rozegranych w Wilkołazie. Październikowe Mistrzostwa Powiatu Kraśnickiego były ostatnim turniejem warcabowym w jego życiu. Michał Czarski był jednym z trzech zawodników, obok Huberta Samoleja i Józefa Bajdaka, którzy wzięli udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Grand Prix Wilkołaza.
Sobotnie zawody zgromadziły na starcie rekordową liczbę 74 uczestników, w czym główna zasługa warcabistów z powiatu lubaczowskiego. Kluby z Podkarpacia reprezentowały aż 62 osoby.
Do Wilkołaza przybyli pod wodzą samego prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego Jana Artymowicza. Po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie zawitali do Wilkołaza zawodnicy Unii Horyniec-Zdrój z młodzieżowymi reprezentantkami Polski Kingą Hulak i Klarą Kornaga na czele. Również Czarni Oleszyce i Libero Basznia Dolna wystawiły silne składy, w których aż roi się od medalistów młodzieżowych MP.
Tym razem jednak ilość nie przeszła w jakość i turniej nr 1 wygrał, z kompletem 14 punktów, przedstawiciel gospodarzy, reprezentant Hetmana Lublin, Leszek Stefanek. Mieszkaniec Wilkołaza Górnego nie startuje w mistrzostwach gminy, koncentrując się na klasyfikacji ogólnej cyklu.
Drugie miejsce wywalczyła Kinga Hulak, która przegrała tylko ze Stefankiem i uzbierała 12 pkt. Na trzecim miejscu finiszował Marcin Wocial. Zawodnik Diagramu Mińsk Mazowiecki zgromadził 11 pkt, podobnie jak czwarta w klasyfikacji Klara Kornaga.
Za w/w czwórką aż 10 zawodników uzyskało po 10 pkt. Najwyższe z nich miejsce (piąte) zajął najlepszy zawodnik z klubu Libero Basznia Dolna Mateusz Hanasiewicz. Za nim uplasowali się kolejno: 6. Dawid Basznianin (Unia Horyniec-Zdrój), 7. Józef Bajdak (Hetman Lublin), 8. Andrzej Sosnowski (Krasnystaw), 9. Kinga Krzych (Libero), 10. Dawid Siteń (Libero).

Dobrze wypadli reprezentanci gminy Wilkołaz. Na starcie stanęło ich trzech i wszyscy uplasowali się w górnej połówce tabeli.
Obrońca tytułu mistrza gminy Paweł Malarczyk (Wilkołaz Pierwszy) z dorobkiem 10 pkt zajął 12 miejsce, Mieczysław Fac z Pułankowic był dwudziesty (8 pkt) a Hubert Samolej z Wilkołaza Pierwszego uplasował się na 29 pozycji (8 pkt).
Sędzią cyklu Grand Prix jest arbiter klasy państwowej Konrad Bieżyca z Lublina.

Szkoda, że ponownie zabrakło na starcie przedstawicieli wilkołaskiej młodzieży. Nawet pięcio i sześcioletnie dzieci potrafią wstać o piątej rano, by przemierzyć w trudnych zimowych warunkach 160 km z Podkarpacia na Lubelszczyznę. Do końca cyklu GP pozostały jeszcze 2 turnieje. Zapraszamy mieszkańców gminy Wilkołaz (nie tylko dzieci, ale również dorosłych) do udziału w rozgrywkach. To naprawdę nie boli!
Jeszcze nie jest za późno, aby wystartować w Grand Prix i powalczyć o medale w mistrzostwach gminy Wilkołaz.
Turniej nr 2 odbędzie się w sobotę, 2 lutego 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Wilkołazie.